Kitu kampu

Žmogau, jei esi pasiskiepijęs nuo Covid-19 ir jauti pyktį bei pagiežą to nepadariusiems, pagalvok, ar šie jausmai tikrai kyla iš tavęs. Ar tu pats sugalvojai, kad reikia įtariai žvelgti į kiekvieną sutiktą žmogų, ar tikrai manai, kad kolegos nesiskiepija tik dėl to, kad pakenktų visuomenei, ar tikrai tiki, kad kitaip mąstantys tavo bičiuliai nebėra verti gerų žodžių ir šilto bendravimo? Kas atsitiko, kad žmonės, kuriuos tu gerbei, vertinai ir net mylėjai, dabar tau atrodo potencialūs mirtino užkrato nešiotojai?

Mes esame žmonės ir visiems mums nesvetimas savisaugos instinktas. Mes visi norime apsaugoti save, savo mylimuosius, vaikus ir tėvus. Tik būdą renkamės skirtingą. Tu matai vakcinos naudą, todėl renkiesi skiepytis. Kitas žmogus mato vakcinos žalą, todėl renkasi nesiskiepyti. Tu bijai viruso, o kitas – bijo vakcinos šalutinio poveikio. Ir ABU ESATE TEISŪS. Tik situaciją matote iš skirtingų pusių.

Nepaisant to, tau suteikiamos išskirtinės teisės ir jas patvirtinantys dokumentai, o nesiskiepijantysis yra žeminamas, jam klijuojamos antivakserio, parazito ir net antivalstybininko etiketės. Jam grasina, meta iš darbo ir svarsto atimti prigimtinę teisę į nemokamą gydymą. Ir tik dėl to, kad jis stengiasi apsaugoti save ir savo vaikus!

Tuomet iš kur kyla mintis, kad nesiskiepijantis žmogus tai daro iš tingėjimo, noro pakenkti kitiems ar išsilavinimo trūkumo? O kaip tau atrodo? Masines informacijos priemones pasitelkę ir neapykantos kalbą įvaldę politikai naudojasi tavimi, kaip įrankiu, visuomenei kiršinti ir skaldyti. Jie stengiasi užsidirbti daugiau reitingo taškų ir paslėpti savo negebėjimą suvaldyti situaciją.

Pagalvok, ar tikrai antivakseriai yra kalti, kad nepavyko sustabdyti viruso patekimo į Lietuvą, kad ligoninės nebuvo laiku aprūpintos reikiamu kiekiu apsaugos priemonių, kad buvo pavėluotai pripirkta nekokybiškų greitųjų antigenų testų, kurių rezultatų iki šiol niekas nepripažįsta ir kurie dabar dūla parduotuvių lentynose. Ar tikrai dėl antivakserių kaltės keliems metams į priekį užsakyta tiek vakcinų, kad užtektų mažiausiai 3 kartus paskiepyti visus be išimties Lietuvos gyventojus, nors 30 proc. žmonių visose apklausose teigė neketinantys skiepytis? Ar antivakseriai skelbia karantinus, uždaro ligonines ir sprendžia, kuriuos verslus palikti neuždarytus?

Sakysi, kad jie platina virusą. Bet juk vakcina nuo viruso platinimo neapsaugo, vadinasi, ją platini ir tu. Tai kodėl jauti neapykantą nesiskiepijusiems?

Lietuviai nuo seno buvo laikomi garbingais ir teisingais žmonėmis. Mes visuomet vertinome pagarbą, drąsą, nuoširdumą ir pagalbą kitam sunkiu metu. Ar tikrai nori prisidėti prie viso to sunaikinimo?

Tai yra mano asmeninė nuomonė, kuri nebūtinai turi sutapti su jūsiške. Kalbėkime atvirai ir be pykčio.