Tėvų meilė ir pasitikėjimas savimi

Vėlyvą sausio vakarą po kvapnios paskaitos jaukioje kamerinėje aplinkoje, bičiulė pasiūlė kartu pavakarieniauti jos šeimai priklausančiame restorane. Restoranas buvo kupinas pakilaus penktadieninio šurmulio, kuriančio atpalaiduojančią ateinančio savaitgalio atmosferą.

Belaukdamos užsakytų patiekalų, mudvi smagiai šnekučiavomės apie gyvenimą ir įvairias keistenybes, kurios kartais nutinka. Netikėtai mus pastebėjo ir priėjo pasisveikinti restorano vadovė. Aš ją mačiau pirmą kartą, todėl man buvo labai įdomu stebėti prieš mane sėdinčių dviejų gerai pažįstančių viena kitą moterų pokalbį. Naujoji pašnekovė atrodė jaunatviškai žvaliai, nors buvo jau gana vėlus vakaras, o ji dar tebedirbo. Mane nustebino jos paprastas ir lengvas bendravimo stilius, bylojantis apie pasitikėjimą savimi ir natūraliai išgyvenamą džiaugsmą.

Mūsų pokalbis pakrypo link charakterio bruožų ir pasitikėjimo savimi. Atmintyje man labiausiai įstrigo viena pokalbio vieta. Mano bičiulė užsiminė, kad pašnekovė buvo labai mylima tėvų. Į ką mano naujoji pažįstama linksmai atsakė: „kodėl buvau? Ir esu!“. Tuo metu mane pagavo taip vadinamas aha momentas, kai ateina aiškus kažko suvokimas, tarsi tarpusavyje susijungusios detalės staiga atskleistų naują dėlionės vaizdą. Štai iš kur kyla pasitikėjimas savimi! Iš tėvų meilės.

Retas kuris iš mūsų gali pasigirti sveiku pasitikėjimu savimi. Gana dažnai tai būna arba sunkiai pasiektas ilgo darbo su savimi rezultatas, arba vidinių kompleksų suformuota dirbtinė kaukė. Aš taip pat negaliu pasigirti nei laiminga tėvų santuoka, nei palaikančia vaikystės, juolab paauglystės, aplinka. Man teko praeiti ilgą ir akmenuotą kelią, kol tapau tokia, kokia esu.

Jei aplinka, kurioje augai, stokojo meilės ir palaikymo, tai nėra joks nuosprendis. Priešingai, sunkumai, kuriuos patyrei, padėjo tau išsiugdyti gilesnį kito žmogaus pajautimą, o tai yra didžiulė vertybė. Ne veltui lietuvių tautosakoje sakoma, kad už vieną muštą dešimt nemuštų duoda. O jei meilės tau trūksta dabar – paieškok jos savyje. Aš pamėginsiu padėti tau ją rasti.