Kodėl

Stengiuosi riboti socialinių tinklų peržiūrą, tačiau karts nuo karto tenka ten užsukti. Šiandien žvilgsnis vėl užkliuvo už posto, kuriame moteris, apimta nevilties, rašo apie mirusį pažįstamą jauną žmogų. Ir vėl užduodamas klausimas: kodėl?

Nežinau kaip jums, bet man atsakymas yra labai aiškus. Galite klijuoti man etiketes, kokias tik jums norisi, tačiau esu visiškai tikra, kad gerokai padidėjusį mirtingumą iššaukė eksperimentinis preparatas. Juk žmonės, savo valia ar prievarta, sutiko dalyvauti didžiausiame pasaulio istorijoje eksperimente, kurio metu buvo išbandoma niekam nežinoma genetinė medžiaga, nutaikyta į imuninę sistemą.

Informacijos buvo daugiau nei pakankamai. Jei ji pasiekdavo mane, vadinasi ją galėjo perskaityti ir peržiūrėti visi, kurie kėlė klausimus ir mėgino išklausyti abi puses. Taip, ta informacija buvo blokuojama ir kažkokių neaiškios kilmės faktų tikrintojų įvardijama, kaip melaginga. Bet mano medicinos žinios ir loginis mąstymas padėjo atpažinti melą ir nepasiduoti propagandai.

Ir aš rašiau, mėgindama prisibelsti į dar išlaikiusių gebėjimą mąstyti, pažįstamų ir nepažįstamų žmonių protus. Tačiau ar daug buvo norinčių ieškoti tiesos?

Daug žymių pasaulinio lygio mokslininkų rašė ir filmavo video įrašus apie tai, kad paskubomis sukurptas skystis yra daugiau žalingas, nei naudingas, kad jis nėra pilnai ištirtas ir niekas nežino, kaip organizmas, gavęs svetimą genetinę medžiagą, sureaguos. Lyg susitarę skirtingų šalių mokslininkai, rizikuodami darbu, moksliniais laipsniais ir savo vardu mėgino perspėti žmones, kad artimiausių penkerių metų bėgyje gerokai padaugės onkologinių susirgimų, lėtinių ligų paūmėjimų ir pasipils mirtys. Bet tai nesustabdė žmonių nuo pasiryžimo būti eksperimentinėmis žiurkėmis. Juk buvo akivaizdu, kad tai, kas vyksta neturi nieko bendro su medicina. Priešingai, iš medicinos mokslo buvo pasityčiota ne mažiau, nei iš mūsų visų.

Jei netikite manimi, pamėginkite atsakyti sau į žemiau pateiktus klausimus.

▪️ Eksperimentinis preparatas pradedamas naudoti dar nepraėjęs visų tyrimo stadijų. Kodėl?
▪️ Sudaroma preparato pirkimo sutartis, pagal kurią Lietuva įsipareigoja nupirkti tokį kiekį skysčio, kurio užtektų kiekvienam mūsų šalies gyventojui, įskaitant ir kūdikius, 8 dozėms. O skelbiama, kad reikės tik vienos (ar dviejų). Kodėl?
▪️ Europos parlamento nariai gauna preparato pirkimo sutartį, kurioje didžioji dalis teksto yra užtušuota. Kodėl?
▪️ Įslaptinta preparato sudėtis, todėl niekas tiksliai nežino, iš ko jis sudarytas ir kaip tiksliai jis veiks. Kodėl?
▪️ Prieš suleidžiant preparatą nereikia pasirašyti jokio sutikimo, kad esate informuotas apie galimus šalutinius poveikius (kaip reikia bet kuriuo kitu su intervencija susijusiu atveju). Kodėl?
▪️ Už preparato pasekmes neprisiima atsakomybės nei skysčio gamintojas, nei jį leidžiantis asmuo ar įstaiga, kurioje jis dirba, tik jūs pats. Kodėl?
▪️ Žmogui mirus dar preparato suleidimo patalpoje, nedelsiant, be jokio tyrimo (priešingai nei darė kitos šalys) paskelbiamas pranešimas, kad tai nesusiję su ką tik suleistu skysčiu. Kodėl?
▪️ Po preparato suleidimo mirusiems žmonėms nedaromas skrodimas. Kodėl?
▪️ Taikoma prievarta prieš atsisakiusius susileisti eksperimentinį skystį, nors taip pažeidžiami ir Lietuvos, ir tarptautiniai teisės aktai. Kodėl?
▪️ Iš visų medijų dingsta diskusijos ir visais kanalais skelbiama tik viena nuomonė. Kodėl?
▪️ Socialiniuose tinkluose prasideda įrašų ir jų autorių blokavimas, nors iki šiol to niekuomet nėra buvę. Kodėl?
▪️ SAM tinklalapyje rašoma, kad užsikrėsti bei būti nešiotoju gali ir preparatą susileidęs žmogus, bet vis tiek įvedamas atimtas galimybes “grąžinantis” pasas. Kodėl?
▪️ Viešai žeminami žmonės, turintys kitokią nuomonę, skatinamos patyčios ir cancel kultūra. Kodėl?
▪️ Pandemijos metu visi skelbėsi tikintys mokslu, bet dabar tuo mokslu jau nebetiki. Kodėl?

Galėčiau vardinti ir vardinti. Nejaugi jums nekilo nei vienas panašus klausimas?

Ir pabaigai. Ar propagandistų pasakymas, kad šiuolaikinis mokslas yra taip išvystytas, kad bet kokį vaistą gali sukurpti per 3 mėn. jus įtikino? Tuomet paklauskite savęs, kodėl tas stipriai išsivystęs mokslas vis dar nesugeba sukurti vaistų nuo vėžio.

Ugdykite sveiką mąstymą. Jis tikrai pravers. Nežinia, kas mūsų ateityje dar laukia.