Sveikai ar sveikiau

Pokyčiai patys savaime yra sudėtingas dalykas. Jie kelia mums iššūkius ir sukuria nežinomybės baimę. Priimti sprendimą keisti savo gyvenimą ar gyvenseną nėra lengva, todėl dažnai tam pasiryžtame tik esant kritinei situacijai. Tačiau tokiu atveju pokyčius priimti ir prie jų prisitaikyti yra labai sunku. Visai kitaip į pokyčius reaguojame, kai juos inicijuojame patys. Tuomet esame motyvuoti, kupini vilties ir lūkesčių, pasiryžę palikti mielą ir saugią komforto zoną, bet slapčia tikėdamiesi netrukus susikurti dar geresnę.

Tikiu, kad ne vienas iš mūsų esame pasakę sau: „nuo rytojaus gyvenu sveikai“. Ir nesvarbu, ar šiuos žodžius ištariame nulipę nuo svarstyklių, kamuojami pagirių ar pamatę gražų iš sporto klubo išeinantį kūną. Tačiau gyventi sveikai nėra taip paprasta.

Ne kartą ir net ne dešimt ketinau pradėti sportuoti. Išmėginau grupinius aerobikos užsiėmimus, sportavau treniruoklių salėje (su pirtimi ir be jos) ir net lankiau pramoginių šokių pamokas pradedančioms poroms. Bet jausmas, kad esi savo išvaizda ar nerangumu ryškiai išsiskirianti iš kitų balta varna, nei vienu atveju neleido pilnai išnaudoti apmokėto abonemento.
Kur kas mažiau mėginimų buvo su sveika mityba. Maistas man yra vienas iš nedaugelio gyvenimo malonumų, padedančių „grįžti į save“ po streso kupinos dienos. Todėl, mintis apie tai, kad teks valgyti neskanų maistą (nes viskas, kas skanu yra nesveika arba veda prie nutukimo), mano pasiryžimą sumažindavo iki minimumo.

Ne vieną dešimtmetį prasiblaškiusi tarp pastangų mėgautis gyvenimu ir kaltės jausmo, kad sveika gyvensena man nelimpa, kilo mintis, kad tarp dviejų kraštutinumų visuomet būna aukso vidurys, kurio paieškomis taip buvo užsiėmęs žymusis graikų mąstytojas Aristotelis. Ir, manau, kad jį radau.

Ar pastebėjote, kad žodžių junginiai gyvenu sveikai ir gyvenu sveikiau – skiriasi? Pirmasis man asocijuojasi su griežtumu, tvirta valia, taisyklėmis, apribojimais ir didelėmis pastangomis. O antrasis skamba kur kas paprasčiau ir lengviau. Taigi, vietoj šuolio į eketę su kovos šūksniu lūpose aš pasirinkau prie pokyčių pratintis pamažu. Žingsnelis po žingsnelio. Pagal savo pajėgumus ir tempą. Nieko nesivydama ir su niekuo nesilygindama. Ir nepamiršdama paplekšnoti sau per petį, o gal net ir apdovanoti, už kiekvieno naujo įpročio išsiugdymą.

AÅ¡ pasirinkau gyventi sveikiau. Nuo Å¡iandien. O kaip tu?