Atostogos su savimi

Vienas protingas žmogus (tikėtina, kad Abraham Joshua Heschel) yra pasakęs: „Darbas – tai gebėjimas, o tobulas poilsis – menas. Tuomet pasireiškia kūno, minčių ir vaizduotės suderinamumas“. Visiškai su tuo sutinku.

Pirmą kartą gyvenime pasiryžau atostogauti viena. Gal žodis „atostogauti“ šiek tiek per skambus dviejų dienų ir trijų naktų poilsiui, tačiau tas trumpas pabuvimas pačiai su savimi tikrai gali varžytis su ilgiausiomis atostogomis žmonių apsuptyje. Pasiryžimas buvo tikrai nemažas, nes jam įgyvendinti teko ne tik perlipti per vairavimo įgūdžių trūkumą, automobilio ožiavimąsi, bet ir užgniaužti kankinantį kaltės jausmą, kad man atostogaujant šeima marinasi badu.

Tikriausiai esu Yin tipo žmogus, nes man, kitaip nei daugeliui, pabūti vienai yra daugiau pramoga, nei nuobodybė. Rytų filosofijos siūlomą frazę apie veikimą nieko neveikiant aš neabejotinai gebu priimti pažodžiui. Tiesa, tam reikia šiokių tokių sąlygų, viena iš kurių – aplinkos pakeitimas. Kai mane supa paukščių balsais paįvairintas ramus medžių ošimas, o kambaryje tylutėliai veikia beprotišką vasaros karštį atsveriantis kondicionierius, kai man nereikia rūpintis buitimi ir šeiminykščiais, tada galiu drąsiai nerti į savo vidines gelmes ir mėginti suprasti, kas gi esu iš tikrųjų.

Sakysite, koks čia poilsis keturių žvaigždučių viešbutyje, ir būsite neteisūs. Kaip ten piešiama Maslow poreikių piramidėje? Kai nereikia rūpintis fiziologinių ir saugumo poreikių patenkinimu, kai gali atsiriboti nuo sociumo,  raugaliojančio genderizmo ir skiepų klausimais atmiežtomis pjautynėmis, kai gali pamiršti žmonos, mamos, dukters, bendradarbės, kaimynės ir kitokius vaidmenis, tik tuomet gali pamatyti tikrąją save. Pamatyti, iš naujo susipažinti, išgirsti ir pamilti. Su visais privalumais ir trūkumais. Tobulai netobulą ir unikalią asmenybę.

Tai nėra plačioms masėms skirtas receptas. Tai tik mano asmeninis nuotykis, kuris, beje, mane maloniai nustebino. Pasirodo, aš galiu keltis anksti ir nesijausti mieguista, dievinu mankštą vandenyje, o galėdama rinktis iš gausybės patiekalų, renkuosi virtas daržoves! Reikės ir kitąmet išmėginti tokį poilsį. Kas žino, ką dar naujo apie save sužinosiu 😊.